Drewniany domek

Witajcie, dzisiaj przedstawiam wam drewnianą konstrukcję, którą zrobił własnoręcznie wasz kolega Paweł. Paweł chciał się pochwalić domkiem, pracował nad nim w okresie świątecznym, chcąc dobrze spożytkować czas kwarantanny. Niech ten przykład będzie dla was inspiracją pokazującą, jak produktywnie można spędzać czas poza warsztatem. Do zbudowania makiety posłużyły drewniane odpady, kawałki deseczek i patyczków, połączonych za pomocą kleju. Całość została polakierowana, aby dłużej zachowała trwałość i nabrała ładnego połysku. Pomyślcie, czy też możecie zrobić coś podobnego? Jeśli nie macie drewnianych elementów, możecie użyć zwykłego kartonu. Miłej zabawy.

MASKI KARNAWAŁOWE

Stwórz własną maskę na karnawał, bal przebierańców, czy Halloween. Kupienie w sklepie określonego rodzaju maski nie jest takie proste, zaś jej zrobienie wręcz przeciwnie – jest dziecinnie łatwe. Po co więc zdzierać nogi i niepotrzebnie wydawać pieniądze? Rzeczy, których potrzebujesz * karton ozdobny do drukowania * farbki akrylowe * nożyczki * biały klej * pędzelek * drewniany, cieniutki patyczek * pióra * brokat w kleju * pistolet na klej (opcjonalnie) * materiały do dekoracji: cekiny, wstążki, kamyki ozdobne, krepina, folia aluminiowa, farba puchnąca 3d Zauważ, że szablony masek karnawałowych są bardzo proste i w ogóle nieskomplikowane. Są takie po to, abyś sam mógł je modyfikować lub dorysowywać różne detale. Z internetu wydrukujcie sobie wzór maski.

TRENING WYDOLNOŚCIOWY

Witam! Dzisiaj zapraszam Was do spróbowania swoich sił w 30 – minutowym treningu całego ciała. W czasie kiedy nasz wysiłek fizyczny (ruch) ograniczony jest do minimum taki trening może być, a nawet jest świetnym rozwiązaniem. Na poniższym filmie nie znajdziecie wielu wyrafinowanych i skomplikowanych ćwiczeń, lecz są to ruchy, które większość z Was już świetnie zna. Powodzenia!

Prawosławne Boże Narodzenie

Boże Narodzenie w Kościele Prawosławnym nie wypada w tym samym czasie, co święta w Kościele Katolickim. Jest to jednak stała data. Boże Narodzenie w Kościele Prawosławnym obchodzi się 13 dni później. Boże Narodzenie w Kościele Prawosławnym wypada więc w terminie 6-9 stycznia. 6 stycznia obchodzona jest wigilia, natomiast 7, 8 i 9 stycznia to trzy dni świąt. Dlaczego daty świąt w dwóch kościołach są różne? Jest to zależne od stosowania innego kalendarza. W prawosławiu stosuje się kalendarz juliański, a nie gregoriański. Prawosławni zasiądą jutro do wigilijnych stołów, by później całą noc spędzić w cerkwi. Zgodnie z tradycją, na stole pojawi się 12 postnych potraw, dodatkowe nakrycie, a pod obrusem siano. W domu nie może

Objawienie Pańskie

Objawienie Pańskie nazywane jest potocznie świętem Trzech Króli, które w Polsce obchodzone jest 6 stycznia. We wczesnym chrześcijaństwie dzień ten obchodzony był na Wschodzie jako święto Bożego Narodzenia (w Apostolskim Kościele Ormiańskim jest tak do dzisiaj), a także wspomnienie pokłonu Mędrców, Chrztu Pańskiego i przemiany wody w wino w Kanie Galilejskiej. Było to święto Epifanii, objawienia się Boga całemu światu. Według chrześcijan Objawienie Pańskie ma swoją symbolikę: jest pokłonem zarówno części świata pogan, jak i ludzi z różnych warstw społecznych oraz narodowych w ogóle, stąd dużo późniejsze przedstawienie Mędrców (Magów), jako trzech osób, z których jedna jest ciemnoskóra, druga młoda, a trzecia stara, przed Bogiem Wcielonym. Wśród takiej rodziny ludzkiej narodził się Chrystus ze