MASKI KARNAWAŁOWE

05/01/2021
Posted in e-Zajęcia
05/01/2021 Asia

Stwórz własną maskę na karnawał, bal przebierańców, czy Halloween. Kupienie w sklepie określonego rodzaju maski nie jest takie proste, zaś jej zrobienie wręcz przeciwnie – jest dziecinnie łatwe. Po co więc zdzierać nogi i niepotrzebnie wydawać pieniądze?

Rzeczy, których potrzebujesz
* karton ozdobny do drukowania
* farbki akrylowe
* nożyczki
* biały klej
* pędzelek
* drewniany, cieniutki patyczek
* pióra
* brokat w kleju
* pistolet na klej (opcjonalnie)
* materiały do dekoracji: cekiny, wstążki, kamyki ozdobne, krepina, folia aluminiowa, farba puchnąca 3d

Zauważ, że szablony masek karnawałowych są bardzo proste i w ogóle nieskomplikowane. Są takie po to, abyś sam mógł je modyfikować lub dorysowywać różne detale.
Z internetu wydrukujcie sobie wzór maski.
Pokoloruj maskę. Maski dwu i wielokolorowe są dobre na różne święta i festyny. Maski złote i srebrne są zwykle zakładane na bale karnawałowe.
Nie musisz koniecznie używać wielu kolorów do pomalowania maski. Czasami jeden kolor wystarczy (później można maskę ozdobić innymi dekoracjami).

Aby maska się nie pomarszczyła, po wyschnięciu staraj się nie dodawać wody do farb lub użyć jej bardzo mało. Jeśli papier, z którego robisz maskę jest bardzo cienki, wówczas zanim przystąpisz do malowania maski, odrysuj szablon na papierze tekturowym lub na kartonie. Pomaluj również wewnętrzną stronę maski (może być na biało lub na jakiś jeden kolor).

Zamiast malować farbami maskę, możesz użyć do jej pokolorowania kredek woskowych lub pasteli olejnych.
Aby maska była ciekawsza, posmaruj ją w określonych miejscach brokatem w kleju. Najlepszy do dekorowania jest brokat w kleju – w tubce z malutkim i cienkim otworem. Jeśli chcesz pokryć brokatem większą powierzchnię, wówczas użyj pędzla. Ten sam efekt możesz osiągnąć poprzez posypanie brokatem jeszcze niezaschniętej farby lub maski posmarowanej klejem.
Miłej zabawy.