SENIOR PEŁEN ENERGII

Wszystko co dobre szybko się kończy….

Dotarliśmy do finału projektu ,, Senior pełen Energi” w którym aktywnie uczestniczyło 80 seniorów z województwa pomorskiego.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom, Partnerowi:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
i Mecenasowi Głównemu Energa grupa Orlen.
Mecenas główny projektu
Energa SA
# Energa
Partnerzy
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

SENIOR PEŁEN ENERGII

Kolejni uczestnicy zakończyli swój udział w projekcie ,, Senior pełen Energi”.

Wierzymy, że nowe umiejętności zainspirowały seniorów do dalszego rozwoju i poszukiwania nowych celów.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom
Mecenas Główny projektu
Energa Grupa Orlen
https:// grupa.energa.pl
Energa SA
# Energa
Partnerzy: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Organizator: Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji
    
             

Senior pełen Energii

W Środowiskowym Domu Samopomocy ,,Przystań Sternicza” prowadzonego przez Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji odbył się event promujący aktywność seniorów w ramach projektu „Senior pełen Energii”. Mimo, że pogoda nie dopisała to nie zniechęciła uczestników projektu i zaproszonych gości do uczestnictwa w wydarzeniu. Seniorzy jak zwykle zmotywowani i gotowi do wspaniałej zabawy licznie zgromadzili się i pokazali jak należy się bawić.
Zespół Standard acoustic i Julita Zielińska porwali uczestników do tańca.
Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za udział i mile spędzone chwile.

MECENAS GŁÓWNY PROJEKTU
https://grupa.energa.pl
Energa SA
#Energa
PARTNERZY
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Senior pełen Energii

Zaangażowanie, wytrwałość, uśmiech i dobry nastrój to przepis na osiągnięcie wszystkich celów Uczestnicy projektu ,,Senior pełen Energii? są na to najlepszym przykładem. Poruszanie się w świecie Internetu okazało się nie takie straszne jak myśleli a spacery z kijkami Nordic walking stały się dobrym sposobem na spędzanie czasu wolnego i poznanie wielu ciekawych osób. MECENAS GŁÓWNY PROJEKTU:
https://grupa.energa.pl
@EnergaSA
#Energa
PARTNERZY:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

    

 

SENIOR PEŁEN ENERGII

,, Senior pełen Energii” ? bezpłatne zajęcia dla seniorów 65+. Serdecznie zapraszamy seniorów do udziału w zajęciach ,,Senior dostępny w mediach społecznościowych”, ,,Senior aktywny ruchowo”.

Zajęcia odbywać się będą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gdańsku ul. Sternicza 2.
Zapisy: Sylwia Przystawko 789 561 421 w godz. 8:00 do 13:00.

Organizatorzy:      Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji
Mecenas główny:   #Energa    @EnergaSA
Partnerzy:              Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Seniorze Zadbaj o Słoneczną Jesień

W słoneczną środę w ogrodzie ” Przystani Sternicza ” odbył się piknik pod tytułem ” Seniorze Zadbaj o Słoneczną Jesień”. Była moc atrakcji, min: koncert, pokaz tańca, gry i zabawy. Nie zabrakło takze strefy gastronomicznej, która umilała różnorodnością ten radosny dzien. Seniorzy  po raz kolejny udowodnili, że potrafią się pięknie  bawić. Ich zadowolenie było najlepszą nagrodą dla nas jak i dla wszystkich  współorganizatorów, ktorym pragniemy serdecznie podziękować za zaangażowanie oraz dobrą energię. W trakcie festynu miało także miejsce uroczyste zakończenie projektu zrealizowanego dzięki pozyskaniu środków z Funduszu Senioralnego ” W tańcu I ruchu wrócić do aktywności III” Uczestnicy otrzymali statuetki w rąk pani prezydent Moniki Chabior.
Za zakończenie festynu seniorzy zatańczyli  wspólny taniec w rytm którego beztrosko i radośnie posypywali się wzajemnie  kolorowym proszkiem, tak aby początek lata przywitać w cudownej, kolorowej atmosferze.

 

   

   

   

Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, spotkanie w ŚDS „Bo tak już jest”.

                 Z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną spotkaliśmy się w ŚDS „Bo tak już jest” z rodzinami i opiekunami naszych podopiecznych na Rodzinnym Pikniku. Do spędzenia wspólnie czasu zaprosiliśmy także Zastępczyni Prezydenta do spraw społecznych, Panią Monikę Chabior, pracowników MOPR oraz uczniów i nauczycieli ZSS nr 1 – Batorówka. Pomimo pochmurnej pogody tego dnia, w naszym ŚDS było wesoło, tanecznie i kolorowo. Uczestnicy Pikniku wspólnie potańczyli, wzięli udział w warsztatach artystycznych i sportowych konkurencjach. Odbył się także pokaz tai chi oraz pokaz  zajęć z Makatonu. Impreza odbyła się dzięki zgraniu i zaangażowaniu wszystkich placówek  SPiR tj. Warsztat Terapii Zajęciowej, ŚDS przystań Sternicza oraz Kluby Samopomocy. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tak wspaniałej społeczności.

 

   

   

Grudzień w WTZ

Coraz bliżej świąt i nasze pracownie zapełniły się choinkowymi ozdobami. Jest kolorowo, dominuje czerwień i złoto. Dużo ozdób wykonujemy sami: zawieszki, świeczniki, miseczki a nawet domki i ceramiczną choinkę, które podświetliliśmy lampkami. Dużo radości dostarczył nam łoś, który dzięki naklejkom uzyskał komiczny wyraz pyska:).

Na jednym ze zdjęć widzimy Krzysztofa  Wyszomirskiego, który odpoczywa po zajęciach i pewnie zastanawia się co też znajdzie pod choinką:)

WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM!

Jesienne porządki

Wykorzystaliśmy ostatnie ciepłe dni, żeby odświeżyć farbę na kratach przy oknach pracowni. Mamy plany co do tego, w jaki sposób udekorować nasze okna przed świętami i dlatego już teraz postanowiliśmy zadbać o widok:). Rafał, Darek, Grzegorz i Krzysztof przez kilka dni pracowali w pocie czoła, żeby w naszej pracowni pracowało nam się jeszcze przyjemniej. Za jakiś czas pochwalimy się świątecznymi dekoracjami 🙂

Idą święta;)

 

Do świąt jeszcze daleko, ale przygotowania czas zacząć, ponieważ glina potrzebuje czasu, a my mamy ambitne plany i chcemy wyprodukować dużo upominków 🙂 W tym roku stawiamy na gwiazdki, które będą w wersji na stół jako świeczniki i jako zawieszki. Mamy też nową specjalną pieczątkę do gliny, którą znakujemy swoje wyroby. Zrobiliśmy też kilka breloczków z naszym logo. Na zdjęciu możecie też zobaczyć naczynie/lampion na świecę.

Nabór uczestników do projektu

Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji

ogłasza

nabór uczestników do

Projektu Osiedle Sitowie.

 

Do kogo skierowany jest projekt?

Projekt przeznaczony jest dla osób z  niepełnosprawnością w tym osób z zaburzeniami psychicznymi.

 

Kogo szukamy?

Szukamy osoby zaangażowanej, chętnej do współpracy, gotowej podjąć aktywizację społeczną i zawodową.

 

Co oferujemy?

Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji posiada szeroką ofertę z zakresu wsparcia i pomocy między innymi:

– trening usamodzielnienia pod okiem specjalistów,

– pomoc w podjęciu zatrudnienia,

– możliwość samodzielnego zamieszkiwania w domku na terenie osiedla.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

zapraszamy do kontaktu!

zadzwoń pod numer: +48 600 394 160, +48 531 138 138

lub napisz wiadomość e-mail: spir.biuro@gmail.com

 

Witamy z powrotem!

Z przyjemnością informujemy, że placówki SPiR w większości wznowiły działalność stacjonarną z zachowaniem rygorów związanych z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19.

Jednocześnie odczuwamy prawdziwą satysfakcję, że nasi podopieczni masowo wzięli udział w programie szczepień przeciwko koronawirusowi, wykazując się odpowiedzialnością nie tylko za zdrowie własne, ale także swoich najbliższych oraz kolegów i koleżanek z poszczególnych placówek.

Podczas ponownych spotkań „w realu” było dużo wzruszeń i pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim za wytrwałość i zrozumienie w okresie pracy zdalnej, która wiele nas nauczyła i pokazała siłę naszej wspólnoty. Teraz bierzemy się do działania z nową energią!

Jednocześnie przypominamy, że odwiedziny osób niezaangażowanych bezpośrednio w pracę placówek nadal pozostają ograniczone. W związku z powyższym, zapraszamy do kontaktu zdalnego. Dane kontaktowe znajdziecie Państwo w zakładce PLACÓWKI

PILATES dla początkujących

Witajcie!

„Metoda Pilates ma na celu wzmocnienie środka, czyli centrum Twojego ciała. Przez centrum rozumie się strefę ciała między dolną linią żeber, a linią poniżej pośladków. Kiedy wzmocnisz centrum, zaczniesz się lepiej, wydajniej poruszać, ustabilizujesz swoją prawidłową sylwetkę i poprawisz równowagę. To spowoduje zwiększenie świadomości własnego ciała. Ponadto rozciągniesz kręgosłup jednocześnie wzmacniając mięśnie brzucha, co będzie przeciwdziałało bólom odcinka lędźwiowego” – jest to opis poniższego filmu, który mówi wszystko.

Powodzenia!

KWIATY BALKONOWE

Rośliny na balkon.  Oto kilka propozycji.

Surfinia czyli petunia kaskadowa

To chyba najokazalsza z roślin balkonowych. Oprócz typowych odmian o kwiatach barwy cyklamenowej są także ciemno- i jasnofioletowe, białe, a ostatnio także jasnożółte i czerwone. Niektóre (głównie fioletowe) przyjemnie pachną. Surfinie dobrze rosną w słońcu (ewentualnie w lekkim półcieniu) i w żyznej ziemi. Uwaga, wymagają częstego nawożenia – najlepiej specjalnym nawozem do surfinii – i podlewania – podczas upałów nawet dwa razy dziennie! Raz zasuszona surfinia często pada ofiarą szkodników i chorób grzybowych. Źle znosi silne opady i wiatr, nie nadaje się więc na wysoko położone, nieosłonięte balkony.

Pelargonia bluszczolistna

To jej zawdzięczają urodę balkony domów w Szwajcarii czy Niemczech. U nas także jest coraz bardziej popularna. Tworzy bujne kaskady, nie śmieci przekwitłymi kwiatami i sprawdza się również w półcienistych miejscach. Wprawdzie kwitnie tam mniej intensywnie, ale i tak jest dekoracyjna dzięki lśniącym, ciemnozielonym liściom. Mniej wrażliwa na przesuszenie podłoża od innych roślin balkonowych. Uwaga, ma dość kruche pędy.

Pelargonia Becky - Pelargonium peltatum (pelargonia bluszczolistna) -  Rośliny balkonowe i rabatowe - Rośliny

Bidens, czyli uczep rózgowaty

Inaczej złoty deszcz – ta potoczna nazwa doskonale oddaje wygląd uczepu. Niech was tylko nie zmyli niepozorny wygląd sprzedawanych w sklepie sadzonek! Po kilku tygodniach przeobrażą się w prawdziwą złotą kaskadę. Szybko się rozrastają, więc w skrzynce o metrowej długości zmieszczą się dwie, góra trzy rośliny. Uczep kocha słońce. Podlewamy go tak, by ziemia nie wysychała. Niestraszny mu wiatr i deszcz

Bidens uczep rózgowaty

Lobelia przylądkowa, inaczej stroiczka

Ta piękna jednoroczna roślina ma drobne, ale bardzo liczne niebieskie, fioletowe rzadziej białe lub różowe kwiatki, które zdobią skrzynki aż do jesieni. Oprócz lobelii o wzniesionych pędach dorastających do 10-20 cm, są też bardzo atrakcyjne odmiany o długich zwisających pędach. Podstawą ich pielęgnacji jest regularne podlewanie . Palące słońce szybko wysusza ziemię w doniczkach co może doprowadzić do przedwczesnego zaschnięcia rośliny.

Lobelia przylądkowa - uprawa, pielęgnacja, wymagania | Zielony Ogródek