Spotkanie robocze dotyczące tegorocznej edycji Projektu ”Seniorze zadbaj o słoneczną jesień”

    W dniu 19.03.2024 w Środowiskowym Domu Samopomocy  przy ul. Sterniczej 2 prowadzonego przez Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji odbyło się spotkanie robocze dotyczące tegorocznej edycji Projektu ”Seniorze zadbaj o słoneczną jesień”, aktywizującego seniorki i seniorów w naszym mieście. Na spotkaniu ustalono harmonogram imprez, na które zaprosimy seniorzy w ramach realizacji projektu w 2024 roku. Uzgodniliśmy  m.in. tematykę wydarzeń, głównych realizatorów zadania.

Ludzie z misją

Nagrodą Ludzie z misją, ustanowioną w bieżącym roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, uhonorowano osoby, które pracują w organizacjach pozarządowych na rzecz mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Uroczystość odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności we wtorek, 27 lutego br., w Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych. Wśród nominowanych był pracownik Stowarzyszenia Małgorzata Gala.

Więcej informacji na stronie: www.mopr.gda.pl/pomaganie-powolanie-misja

SENIOR PEŁEN ENERGII

Wszystko co dobre szybko się kończy….

Dotarliśmy do finału projektu ,, Senior pełen Energi” w którym aktywnie uczestniczyło 80 seniorów z województwa pomorskiego.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom, Partnerowi:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
i Mecenasowi Głównemu Energa grupa Orlen.
Mecenas główny projektu
Energa SA
# Energa
Partnerzy
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

SENIOR PEŁEN ENERGII

Kolejni uczestnicy zakończyli swój udział w projekcie ,, Senior pełen Energi”.

Wierzymy, że nowe umiejętności zainspirowały seniorów do dalszego rozwoju i poszukiwania nowych celów.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom
Mecenas Główny projektu
Energa Grupa Orlen
https:// grupa.energa.pl
Energa SA
# Energa
Partnerzy: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Organizator: Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji
    
             

Senior pełen Energii

W Środowiskowym Domu Samopomocy ,,Przystań Sternicza” prowadzonego przez Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji odbył się event promujący aktywność seniorów w ramach projektu „Senior pełen Energii”. Mimo, że pogoda nie dopisała to nie zniechęciła uczestników projektu i zaproszonych gości do uczestnictwa w wydarzeniu. Seniorzy jak zwykle zmotywowani i gotowi do wspaniałej zabawy licznie zgromadzili się i pokazali jak należy się bawić.
Zespół Standard acoustic i Julita Zielińska porwali uczestników do tańca.
Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za udział i mile spędzone chwile.

MECENAS GŁÓWNY PROJEKTU
https://grupa.energa.pl
Energa SA
#Energa
PARTNERZY
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Senior pełen Energii

Zaangażowanie, wytrwałość, uśmiech i dobry nastrój to przepis na osiągnięcie wszystkich celów Uczestnicy projektu ,,Senior pełen Energii? są na to najlepszym przykładem. Poruszanie się w świecie Internetu okazało się nie takie straszne jak myśleli a spacery z kijkami Nordic walking stały się dobrym sposobem na spędzanie czasu wolnego i poznanie wielu ciekawych osób. MECENAS GŁÓWNY PROJEKTU:
https://grupa.energa.pl
@EnergaSA
#Energa
PARTNERZY:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

    

 

SENIOR PEŁEN ENERGII

,, Senior pełen Energii” ? bezpłatne zajęcia dla seniorów 65+. Serdecznie zapraszamy seniorów do udziału w zajęciach ,,Senior dostępny w mediach społecznościowych”, ,,Senior aktywny ruchowo”.

Zajęcia odbywać się będą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gdańsku ul. Sternicza 2.
Zapisy: Sylwia Przystawko 789 561 421 w godz. 8:00 do 13:00.

Organizatorzy:      Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji
Mecenas główny:   #Energa    @EnergaSA
Partnerzy:              Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Seniorze Zadbaj o Słoneczną Jesień

W słoneczną środę w ogrodzie ” Przystani Sternicza ” odbył się piknik pod tytułem ” Seniorze Zadbaj o Słoneczną Jesień”. Była moc atrakcji, min: koncert, pokaz tańca, gry i zabawy. Nie zabrakło takze strefy gastronomicznej, która umilała różnorodnością ten radosny dzien. Seniorzy  po raz kolejny udowodnili, że potrafią się pięknie  bawić. Ich zadowolenie było najlepszą nagrodą dla nas jak i dla wszystkich  współorganizatorów, ktorym pragniemy serdecznie podziękować za zaangażowanie oraz dobrą energię. W trakcie festynu miało także miejsce uroczyste zakończenie projektu zrealizowanego dzięki pozyskaniu środków z Funduszu Senioralnego ” W tańcu I ruchu wrócić do aktywności III” Uczestnicy otrzymali statuetki w rąk pani prezydent Moniki Chabior.
Za zakończenie festynu seniorzy zatańczyli  wspólny taniec w rytm którego beztrosko i radośnie posypywali się wzajemnie  kolorowym proszkiem, tak aby początek lata przywitać w cudownej, kolorowej atmosferze.

 

   

   

   

Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, spotkanie w ŚDS „Bo tak już jest”.

                 Z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną spotkaliśmy się w ŚDS „Bo tak już jest” z rodzinami i opiekunami naszych podopiecznych na Rodzinnym Pikniku. Do spędzenia wspólnie czasu zaprosiliśmy także Zastępczyni Prezydenta do spraw społecznych, Panią Monikę Chabior, pracowników MOPR oraz uczniów i nauczycieli ZSS nr 1 – Batorówka. Pomimo pochmurnej pogody tego dnia, w naszym ŚDS było wesoło, tanecznie i kolorowo. Uczestnicy Pikniku wspólnie potańczyli, wzięli udział w warsztatach artystycznych i sportowych konkurencjach. Odbył się także pokaz tai chi oraz pokaz  zajęć z Makatonu. Impreza odbyła się dzięki zgraniu i zaangażowaniu wszystkich placówek  SPiR tj. Warsztat Terapii Zajęciowej, ŚDS przystań Sternicza oraz Kluby Samopomocy. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tak wspaniałej społeczności.

 

   

   

Grudzień w WTZ

Coraz bliżej świąt i nasze pracownie zapełniły się choinkowymi ozdobami. Jest kolorowo, dominuje czerwień i złoto. Dużo ozdób wykonujemy sami: zawieszki, świeczniki, miseczki a nawet domki i ceramiczną choinkę, które podświetliliśmy lampkami. Dużo radości dostarczył nam łoś, który dzięki naklejkom uzyskał komiczny wyraz pyska:).

Na jednym ze zdjęć widzimy Krzysztofa  Wyszomirskiego, który odpoczywa po zajęciach i pewnie zastanawia się co też znajdzie pod choinką:)

WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM!

Jesienne porządki

Wykorzystaliśmy ostatnie ciepłe dni, żeby odświeżyć farbę na kratach przy oknach pracowni. Mamy plany co do tego, w jaki sposób udekorować nasze okna przed świętami i dlatego już teraz postanowiliśmy zadbać o widok:). Rafał, Darek, Grzegorz i Krzysztof przez kilka dni pracowali w pocie czoła, żeby w naszej pracowni pracowało nam się jeszcze przyjemniej. Za jakiś czas pochwalimy się świątecznymi dekoracjami 🙂

Idą święta;)

 

Do świąt jeszcze daleko, ale przygotowania czas zacząć, ponieważ glina potrzebuje czasu, a my mamy ambitne plany i chcemy wyprodukować dużo upominków 🙂 W tym roku stawiamy na gwiazdki, które będą w wersji na stół jako świeczniki i jako zawieszki. Mamy też nową specjalną pieczątkę do gliny, którą znakujemy swoje wyroby. Zrobiliśmy też kilka breloczków z naszym logo. Na zdjęciu możecie też zobaczyć naczynie/lampion na świecę.

Nabór uczestników do projektu

Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji

ogłasza

nabór uczestników do

Projektu Osiedle Sitowie.

 

Do kogo skierowany jest projekt?

Projekt przeznaczony jest dla osób z  niepełnosprawnością w tym osób z zaburzeniami psychicznymi.

 

Kogo szukamy?

Szukamy osoby zaangażowanej, chętnej do współpracy, gotowej podjąć aktywizację społeczną i zawodową.

 

Co oferujemy?

Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji posiada szeroką ofertę z zakresu wsparcia i pomocy między innymi:

– trening usamodzielnienia pod okiem specjalistów,

– pomoc w podjęciu zatrudnienia,

– możliwość samodzielnego zamieszkiwania w domku na terenie osiedla.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

zapraszamy do kontaktu!

zadzwoń pod numer: +48 600 394 160, +48 531 138 138

lub napisz wiadomość e-mail: spir.biuro@gmail.com

 

Witamy z powrotem!

Z przyjemnością informujemy, że placówki SPiR w większości wznowiły działalność stacjonarną z zachowaniem rygorów związanych z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19.

Jednocześnie odczuwamy prawdziwą satysfakcję, że nasi podopieczni masowo wzięli udział w programie szczepień przeciwko koronawirusowi, wykazując się odpowiedzialnością nie tylko za zdrowie własne, ale także swoich najbliższych oraz kolegów i koleżanek z poszczególnych placówek.

Podczas ponownych spotkań „w realu” było dużo wzruszeń i pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim za wytrwałość i zrozumienie w okresie pracy zdalnej, która wiele nas nauczyła i pokazała siłę naszej wspólnoty. Teraz bierzemy się do działania z nową energią!

Jednocześnie przypominamy, że odwiedziny osób niezaangażowanych bezpośrednio w pracę placówek nadal pozostają ograniczone. W związku z powyższym, zapraszamy do kontaktu zdalnego. Dane kontaktowe znajdziecie Państwo w zakładce PLACÓWKI

PILATES dla początkujących

Witajcie!

„Metoda Pilates ma na celu wzmocnienie środka, czyli centrum Twojego ciała. Przez centrum rozumie się strefę ciała między dolną linią żeber, a linią poniżej pośladków. Kiedy wzmocnisz centrum, zaczniesz się lepiej, wydajniej poruszać, ustabilizujesz swoją prawidłową sylwetkę i poprawisz równowagę. To spowoduje zwiększenie świadomości własnego ciała. Ponadto rozciągniesz kręgosłup jednocześnie wzmacniając mięśnie brzucha, co będzie przeciwdziałało bólom odcinka lędźwiowego” – jest to opis poniższego filmu, który mówi wszystko.

Powodzenia!