Jak spędzać wolny czas

18/11/2020
Posted in e-Zajęcia
18/11/2020 Dorota Kaczmarska

Witajcie!

Dzisiaj chciałabym podpowiedzieć Wam kilka pomysłów na spędzanie wolnego czasu w sposób bardziej kreatywny niż siedzenie przed telewizorem 🙂 Zwłaszcza teraz, gdy wielu z nas pracuje zdalnie i trzeba na siebie oraz bliskich szczególnie uważać ograniczając kontakty. Warto spędzać ten czas produktywnie, efektywnie i z jakimś konkretnym celem. Wykorzystać go tak, by nabrać sił, być zmotywowanym do działania, a także mniej się stresować. Przy okazji uniknąć nudy i budzić się codziennie z uśmiechem 🙂 Jak tego dokonać?

Swój czas, uwagę i energię warto zainwestować w:

  • czytanie książek – pozwoli Ci to na odprężenie się, a także rozwinięcie wyobraźni;

  • gry planszowe – zwiększą zdolności planowania oraz myślenia strategicznego;
  • rysowanie – odpręży Cię i pomoże wyrazić to, co gra w duszy;
  • notowanie pomysłów na przyszłość i marzeń – stworzenie takiej listy, a z czasem odhaczanie zdobytych już doświadczeń daje ogromną radość i zadowolenie z samego siebie z tytułu osiągania celów – tego Ci życzę z całego serca;

  • słuchanie muzyki – z pewnością pomoże się zrelaksować i nabrać zdrowego dystansu;
  • porządki – jeśli potrzebujesz zająć myśli czymś innym, a przy okazji mieć pięknie wysprzątany przed świętami dom, nie warto odkładać tego na później. Z pewnością na końcu pojawi się uśmiech i satysfakcja 🙂 Możesz również zamienić domowe porządki na grabienie jesiennych liści;
  • aktywność fizyczna – mogą to być zarówno ćwiczenia w domowym zaciszu, które poprawią Twoją kondycję i psychofizyczne samopoczucie, jak i w miarę możliwości spacery, np. ze swoim pupilem. Świeże powietrze działa cuda. A Twój mały przyjaciel będzie zachwycony.

   

To tylko kilka z moich pomysłów, ale wierzę, że i Ty zdołasz znaleźć wśród nich najlepszy dla siebie 🙂 Jeśli masz swoje ulubione sposoby na spędzanie wolnego czasu, chętnie o nich przeczytam. Zapraszam do wysyłania swoich sugestii 🙂 Serdecznie pozdrawiam!