WIOSENNE PORZĄDKI

23/04/2021
Posted in e-Zajęcia
23/04/2021 Asia

Już z początkiem marca, gdy słońce nieśmiało wygląda zza zalegających połaci śniegu stopniowo je roztapiając, Ty myślisz o porządkach w domu, jak i w życiu. Wiosenne sprzątanie to nie tylko odświeżenie garderoby, segregowanie rzeczy i czyszczenie każdego pomieszczenia w domu, ale to także mentalna rewolucja w sposobie myślenia na temat swoich własnych celów.

 

CZYM SĄ WIOSENNE PORZĄDKI I DLACZEGO WARTO JE ROBIĆ?

Dłuższe, cieplejsze dni korzystnie wpływają na naszą wewnętrzną motywację, dlatego chcemy odkurzyć swój dom, ale i zapomniane już noworoczne postanowienia na przykład o tym, by lepiej się odżywiać czy codziennie ćwiczyć. Wiosenne porządki to czas, w którym pora wyjść z ciepłych koców, leniwych wieczorów na kanapie i z zimowej stagnacji, by ruszyć do działania. Przebijające się przez okna promienie słońca uwidaczniają zalegający kurz na półkach, brudne szyby, czy też masę niepotrzebnych rzeczy, które zdążyliśmy nagromadzić przez zimowe dni. Wiosenne porządki to nie tylko standardowe odkurzanie i mycie podłóg, ale i prawdziwe rewolucyjne sprzątanie w kuchni, łazience, pokojach i przede wszystkim w naszych szafach. To także czas, w którym trzeba zerwać z popularnym stwierdzeniem ?przyda się? i wkroczyć na drogę minimalizmu, która pozwala zachować rzeczy tylko te naprawdę potrzebne i sprawiające radość.

Wiosenne sprzątanie to zajęcie żmudne i pracochłonne, które trzeba rozplanować na etapy, by nie zagubić się w chaosie przedmiotów i rzeczy do zrobienia. Pamiętaj ? porządek w domu sprzyja porządkowi w głowie, który pozwala nam zebrać myśli, oczyścić je i w spokoju relaksować się w domowym zaciszu.

Czas na wiosenne porządki w domu