Filmoterapia

01/03/2021
Posted in e-Zajęcia
01/03/2021 ania t
Czy filmy mogą leczyć? Jak najbardziej! Okazuje się, że oprócz dostarczania widzom rozrywki i ubarwiania szarej rzeczywistości mogą mieć także zbawienny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i być całkiem pomocne w rozwiązywaniu problemów.

Za twórcę filmoterapii uznaje się profesora Gary’ego Solomona, nazywanego The Movie Doctor. Na własnym przykładzie odkrył, że odpowiedzi na niektóre życiowe problemy można znaleźć właśnie w filmach. Kino ułatwiało mu codzienne zmagania z przeszkodami, które niezbyt życzliwy los stale rzucał mu pod nogi. Wpłynęło również na jego karierę zawodową – psychoterapeuty. Zaczął polecać swoim pacjentom filmy, które według niego mogły okazać się dla nich pomocne. Ogromnym zaskoczeniem była dla Solomona niespodziewana skuteczność przepisywanych przez niego, nietypowych „leków”. Zachęcony początkowymi sukcesami, postanowił zgłębić korzyści, jakie może nieść za sobą filmoterapia.

Wszystkim tym, którzy mają możliwość polecam obejrzenie filmu pt. „Cud w celi nr 7”. Po zakończonym seansie spróbujcie odpowiedzieć na poniższe pytania:
1. Opisz bohaterów z filmu.
2. Co myślał lub czuł bohater?
3. Co bohater „widział” jako swój główny problem?
4. Jakie były jego/jej relacje z innymi postaciami?
7. Co Ci się podobało / nie podobało?

Miłego dnia!