GWIAZDY Z PAPIERU

16/12/2020
Posted in e-Zajęcia
16/12/2020 Asia

Gwiazda z papieru to efektowna i niezwykle prosta do wykonania dekoracja, która kosztuje tyle co nic. Mamy pięć tutoriali na wykonanie różnych gwiazdek i śnieżynek. Wyjątkowe umiejętności nie są wymagane!

Gwiazda z papieru 3D – jak zrobić

Do zrobienia takiej trójwymiarowej gwiazdy potrzebny jest jedynie papier w odpowiednim kolorze, nożyczki i klej. Z papieru wytnij po dwa kwadraty 45 x 45 cm na jedną gwiazdę. Kwadrat złóż na pół i mocno zagnij w linii zgięcia za pomocą patyczka do zaginania, rozłóż i ponownie złóż na pół od drugiej strony. Następnie kwadrat złóż i rozłóż dwukrotnie po przekątnej.

Zagięte linie muszą wyglądać tak jak na zdjęciu. Przewróć na lewą stronę i pozaznaczaj odległości 9,5 cm na zagięciach prostopadłych do boków kwadratu. Ponacinaj kwadrat do zaznaczonych punktów i złóż skrzydełka w kierunku przekątnych.

Jeden z pary tak powstałych trójkątów pokryj klejem i posklejaj ze sobą ramiona gwiazdy. Połóż obie części na siebie tak, aby na siebie nawzajem nie nachodziły, zaznacz punkty przecięcia ramion. Pod spodem na wysokości punktów przecięcia nałóż spory kleks kleju. Teraz sklej obie części zgodnie z ustalonymi punktami przecięcia. Gwiazdę odłóż do wyschnięcia. Po wyschnięciu w jednym z ramion zrób dziurkaczem otwór i przełóż przez niego ładną wstążkę.

Gwiazda betlejemska z papieru 3D

Popularna gwiazda betlejemska z papieru może ozdobić okno i choinkę. Do jej wykonania potrzebny jest nieco grubszy papier, nożyczki, przezroczysta taśma klejąca i zszywacz do papieru. Kwadratową kartkę składamy po przekątnej na pół. Powstały trójkąt ponownie składamy na pół. Kartkę nacinamy w czterech miejscach tak, jak zaznaczono na pierwszym zdjęciu.

Ponacinaną kartkę rozkładamy. Taśmą klejącą sklejamy środkowe rogi. Następnie odwracamy kartkę na drugą stronę i sklejamy dwa kolejne rogi. Ponownie odwracamy i powtarzamy czynność. Tak powstaje pierwsze z sześciu potrzebnych ramion.

Pierwsze trzy ramiona łączymy ze sobą za pomocą zszywacza. W ten sam sposób łączymy kolejne trzy i zszywamy obie części. Na koniec zszywamy środkowe partie ramion.

Życzę miłej zabawy. Swoje wyroby możecie zawiesić na choince lub w oknie.

Pozdrawiam