Czas powróżyć!

27/11/2020
Posted in Aktualności
27/11/2020 andrzej

Zbliżający się weekend nie jest zwykłym weekendem. Ostatnie dni listopada to czas przepełniony astrologią i wróżbami. W tym roku będziemy obchodzić Andrzejki osobno, ale możemy powróżyć sobie w domach a następnie podzielić się zdjęciami z tych magicznych chwil. Poniżej przykłady wróżb, które bez problemu możecie przeprowadzić. Powodzenia!
Lanie wosku:
To jedna z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych. Potrzebne do niej nam będą świece lub roztopiony w garnuszku wosk oraz klucz. Roztopiony wosk lejemy przez dziurkę od klucza, prosto do naczynia z zimną wodą. Następnie bierzemy wystudzony kawałek wosku i obracamy go tak, by rzucił cień na ścianę. Formę możemy dowolnie przekręcać. Teraz wszystko zależy już od naszej wyobraźni.
Rzucanie monetą:
Każdy z uczestników musi pomyśleć życzenie, a następnie wybrać monetę o dowolnym nominale i z wyznaczonego miejsca spróbować trafić do naczynia z wodą. Temu, komu się uda spełni się marzenie.
Kartki z zawodami:
Na kartkach wpisujemy nazwy różnych zawodów, następnie wrzucamy je do naczynia i urządzamy losowanie. Każdy z uczestników wybiera jedną kartkę i odczytuję swoją pracę przyszłości.
Andrzejkowe serce i szpilki:
Z kartek papieru wycinamy serce i na jednej ze stron zapisujemy męskie, bądź żeńskie imiona. Później uczestnik lub uczestniczka z zawiązanymi oczami ma trafić szpilką w jedno z imion. Imię, w które trafimy, należy do przyszłego ukochanego lub ukochanej.

Wróżba z jabłek:
Podczas tej zabawy obieramy jabłko, a skórki wyrzucamy za siebie.Z rozrzuconych na podłodze ostrużyn próbujemy odczytać inicjały ukochanej lub ukochanego.

Wyścigi butów:
W pokoju, gdzie odbywa się andrzejkowa zabawa, wybieramy start oraz metę. Następnie każdy z uczestników, jeden za drugim, układa swoje buty w stronę mety i rozpoczyna się wyścig. Kiedy skończą się buty, wtedy układamy te z końca kolejki. Tej osobie, której buty pierwsze dotrą do celu, spełni się największe marzenie.

Kubeczki:
To kolejna gra andrzejkowa polegająca na losowaniu. Potrzebujemy do niej pięć lub więcej kubeczków, pod które wkładamy przedmioty symbolizujące andrzejkowe wróżby. Na przykład: moneta – pieniądze; pierścionek – ślub; kluczyk – dom; kostka cukru – szczęście. Teraz wszystko zależy od naszej kreatywności. Możemy jeden kubeczek zostawić pusty, co ma być symbolem pecha. Kiedy już przypiszemy przedmiotom „magiczne” znaczenie zaczynamy losowanie.