Zasady zdrowego odżywiania

24/11/2020
Posted in Aktualności
24/11/2020 Dorota Kaczmarska

Jesteś tym, co jesz ? to powiedzenie wyraża samą prawdę. Odżywianie odgrywa istotną rolę ? ma wpływ nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale również samopoczucie. To jednak dopiero początek, ponieważ zdrowe jedzenie oddziałuje na wiele innych aspektów. Poznaj je wszystkie i dowiedz się, dlaczego warto odżywiać się prawidłowo.

Stosowanie się do zasad racjonalnego żywienia oraz zdrowe jedzenie to kwestie, którym obecnie przypisuje się rolę dużo ważniejszą niż kiedykolwiek. Niewłaściwa dieta oraz spożywanie wysoko przetworzonych produktów spożywczych wpływa niekorzystnie na organizm. Dlatego o codzienny jadłospis należy zadbać już teraz, raz na zawsze zrywając z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi.

Pożywienie stanowi nieodłączny element życia, dlatego warto postawić na zdrowe jedzenie. Pokarm dostarcza energię oraz niezbędne składniki odżywcze, bez których funkcjonowanie organizmu nie jest możliwe. Musisz jeść jednak różnorodnie, aby zapewnić odpowiednią podaż witamin i minerałów, a także makroskładników (białek, tłuszczów i węglowodanów).

Na prawidłowe funkcjonowanie mózgu wpływa wiele czynników, wśród których ważną rolę odgrywa zdrowe jedzenie. Umysł, aby pracować wydajnie, potrzebuje energii pochodzącej z wartościowych produktów spożywczych.

Jeśli źle się odżywiasz, w Twoim codziennym jadłospisie brakuje wielu ważnych składników, wówczas możesz mieć problemy z koncentracją czy z zapamiętywaniem.

Zaprasza, was do obejrzenia krótkiego materiału z którego poznacie 10 zasad zdrowego odżywiania!

Dbajcie o siebie!
Dorota Kaczmarska