Prace Łukasza

19/11/2020
Posted in Aktualności
19/11/2020 Anna

Dziś chciałabym opowiedzieć o kolejnym uczestniku, który lubi pracować z gliną. Jest nim Łukasz. Łukasz jest niewidomy, ale to nie jest przeszkodą w zdobywaniu doświadczeń w pracy z ceramiką. Ten sumienny uczestnik warsztatów bardzo cierpliwie wykleja formy, np. misy, kubki oraz drobne elementy, takie jak literki, wyciskane w formie silikonowej.

Łukasz wycinał też razem z wszystkimi niewielkie ozdoby choinkowe, które wkrótce zobaczycie w kolejnych wpisach i toczył w dłoniach koraliki o nierównomiernych brzegach. Na jednym ze zdjęć widać wazon, z elementami roślin, które Łukasz pomagał odciskać w glinie na płasko. Później przy pomocy innych uczestników połączyliśmy denko ze ścianką i powstał wazon. Tutaj jeszcze przed wypaleniem.

Razem z uczestnikami postanowiliśmy również zrobić dla Łukasza obraz, a właściwie mini płaskorzeźbę, którą będzie mógł oglądać przy pomocy rąk. Ten miniaturowy obraz ma dużo drobnych elementów, więc korzystając z każdej chwili wolnego czasu, szlifuję go, przygotowując do wypalenia:)

.