Odrzuć co negatywne … zaraź się pozytywnym myśleniem!

14/05/2020
Posted in Aktualności
14/05/2020 admin
Siła pozytywnego myślenia, siła podświadomości… słyszałeś / słyszałaś na pewno już gdzieś o tym. Powiesz, że to tylko słowa. Tymczasem jest to energia, którą „przyciągasz” to, do czego dążysz. To czego pragniesz, w co wierzysz, spełnia się bowiem właśnie wtedy, gdy do tego dążymy. Wizualizacja naszych pragnień przybliża nas do nich. Zauważ, że często tzw. „ludzie sukcesu” osiągają swoje pragnienia, bo w nie wierzą i zawsze myślą pozytywnie o swoich umiejętnościach, kompetencjach i wszystkich swoich założeniach. Nawet jeśli w trakcie tej drogi doświadczą porażki, wyciągają wniosk i dalej podążają swoją wyznaczoną drogą, starając się naprawić swoje błędy. Zapytasz, jak oni to robią? Zacznij od małych kroków każdego dnia. Wstań z łóżka i powiedz sobie: dam radę! Jestem silną osobą! Uśmiechaj się codziennie do siebie i innych osób. Nie zakładaj negatywów: ,,nie uda się…”

DZIAŁAJ!

Odpychaj negatywą energię. Jeśli pojawia się w Tobie zwątpienie, to przestajesz działać, czujesz zniechęcenie i brak ochoty na wszelką aktywność. Zostajesz wtedy na sofie z pilotem w ręku? Biernością faktycznie nic nie osiągniesz, lecz pozytywna myślą i działaniem możesz zapoczątkować zmianę! W kwestii pozytywnego myślenia nie ma znaczenia na czym polega Twój problem, bowiem nasze doświadczenia są zewnętrznym skutkiem naszych wewnętrznych myśli. Na przykład nienawiść do siebie polega na złym myśleniu o sobie. Jeśli myślisz o sobie: ,,jestem złym człowiekiem?, ta myśl wywołuje napięcie, które „żyje w Tobie”, ulega  wzrastaniu i wzmacnianiu, a Ciebie zniechęca do zmian. Takie myśli możesz zniwelować, szukając rozwiązania swojego problemu. Jeśli masz już Swój cel, otaczaj się ludźmi, którzy przybliżają ciebie do niego i również pozytywnie myślą, wierząc w Twój sukces.

Jeśli potrzebujesz w tym wsparcia, możesz skorzystać z naszych warsztatów psychologicznych, gdzie nie tylko otrzymasz wiedzę, ale także dawkę pozytywnego myślenia od innych uczestników. Jeżeli jednak potrzebujesz bardziej intymny warunków, również mamy w ofercie indywidualne konsultacje psychologiczne. Zapraszamy!

Autor: Karolina Szomborg