25/04/2020 admin

Witam Cię serdecznie.

Jeśli pozwolisz, to ja zapraszam Ciebie, na niezwykłą podróż po wspaniałej Galaktyce jaką jest Twoje własne Ciało. Przy udziale pięknej muzyki będziesz mogła/mógł zrelaksować się i spotkać ze sobą. To ćwiczenie skierowane jest do wszystkich osób, zarówno tych którzy mogą swobodnie się poruszać stojąc, jak również do wszystkich tych którzy mają z tym problem. Zatem, wykonując to ćwiczenie mogą siedzieć bądź leżeć.

Wystarczy, że znajdziesz trochę czasu kiedy będziesz sama/sam i włączysz muzykę, tę którą przygotowałam dla Ciebie, a następnie na bosaka (możesz być w skarpetach) stojąc lub siedząc, lub leżąc przymkniesz oczy.

Przez chwilę wsłuchuj się w muzykę, a następnie zwróć uwagę proszę na swój oddech, jak oddychasz. Oddychaj spokojnie w swoim rytmie. Wczuj się w swoje Ciało. Poczuj swoje stopy, kolana, biodra, pośladki, plecy, klatkę piersiową, barki, ramiona, szyję, głowę, ręce – czyli całe swoje ciało, na tyle, na ile jest to możliwe.

Poczuj ruch w swoim Ciele i rozwiń go tak jak to rozumiesz, po swojemu. Poruszaj się najpierw delikatnie, a potem tak jak chcesz, zgodnie z wolą Twego Ciała. Ruch, zainicjować może delikatny, ledwo odczuwalny ruch Twojego, np. małego palca u dłoni 🙂  Pozwól swemu Ciału tańczyć tak jak chce, tak jak czuje, tak jak umie. Każdy ruch w tańcu jest dobry.

Jeśli Twoje Ciało ma ograniczenia, pozwól sobie proszę, na taki ruch, który możesz wykonać. Może to być tylko ruch – taniec samej głowy, albo tylko stopy lub ruch językiem lub ruch – taniec Twoich gałek ocznych. Czy wiesz, że Twoje oczy mogą tańczyć? Czy wiesz, że w taki sposób może tańczyć całe Twoje Ciało?

Kiedy będziesz w tanecznym ruchu, pozwól sobie na to aby być w pełni sobą. Postaraj się odrzucić ocenianie, wartościowanie, analizowanie  tego co się pojawi. Z pewnością pojawi się w trakcie sporo myśli różnego rodzaju: tych związanych z przeżyciami z dnia jak również tych związanych z ocenianiem i analizowaniem. Wystarczy, że zauważysz je, zaakceptujesz i odsuniesz delikatnie po to aby znów powrócić do kontemplacji i odbierania wrażeń płynących z tańczącego Ciała. Gdy skończysz taniec, zatrzymaj się i pozostań przez chwilę z zamkniętymi oczami, a gdy będziesz gotowa/ gotowy powoli otwórz oczy.

Być może to ćwiczenie sprawi, że odkryjesz swoje prawdziwe potrzeby, a na pewno zrelaksujesz się i poczujesz szczęśliwsza/szczęśliwszy.

Może być tak, że za pierwszym razem poczujesz niewiele, ale nie zrażaj się tym, następnym razem poczujesz więcej. Dobrze jest powtarzać to ćwiczenie tak często jak to jest możliwe.

Jeżeli ta muzyka, którą wybrałam dla Ciebie do tego ćwiczenia nie spodoba Ci się, możesz wykorzystać swoją ulubioną muzykę. Ważne, żeby była instrumentalna, czyli taka bez tekstu.

Muzyka, którą wybrałam trwa ok 30 min. Nie musisz wykorzystywać jej do tego ćwiczenia w całości. Możesz przerwać ćwiczenie w każdej chwili.

Słuchanie samej muzyki przyniesie Ci również duże ukojenie.

Życzę wspaniałych wrażeń 🙂

Pozdrawiam serdecznie,
Grażyna Lutomska