UWIERZ w siebie i w swoją SIŁĘ… Poznaj siebie na JESZCZE RAZ!

23/04/2020
Posted in e-Zajęcia
23/04/2020 admin

NOWE „JA”

W swojej pracy spotykamy osoby, które mówią o tym, że nie potrafią cieszyć dniem dzisiejszym, tym, że świeci słońce, że otaczają nas ludzie, którzy nas kochają… Bo nie czują się dobrze w swoim ciele i nie akceptują przez to siebie, są nieszczęśliwi.

Osoby te twierdzą, że niezadowolenie z siebie wynika z błędów ich przeszłości, odłożenia siebie i swoich pragnień na później, skupienia się na takich priorytetach jak rodzina, kariera zawodowa. To też jest ludzkie, że czasem brakuje nam energii, zapału do dbania o  swoje potrzeby. Może to jednak spowodować, że tracimy przez to kontrolę oraz równowagę nie tylko nad nad naszą kondycją fizyczną, ale i psychiczną. Z czasem też  możemy przestać akceptować siebie, tracimy pewność siebie i stajemy się przytłoczeni.

Wtedy mówię takim osobom: „Przestań żyć przeszłością, zacznij działać i ciesz się tym, co zyskasz przez aktywne działanie”. Pozwoli to cieszyć się życiem i nową jego jakością! Warto się skupić nad twoimi obecnymi mocnymi stronami, zasobami i na nich oprzeć zmianę swojego życia. Pamiętaj, jeśli Ty będziesz zadowolony z siebie, to będą i Twoi bliscy. Wiem, niektórzy z was powiedzą: „Nie dam rady, nie czuję w sobie siły, aby walczyć ze swoimi słabościami” Pamiętaj, że są specjaliści, psychologowie i psychoterapeuci, którzy będą Cię wspierać krok po kroku, wzmacniając Twoją motywację i pokazując, że możesz osiągnąć to, czego pragniesz.

LUDZI SUKCESU CHARAKTERYZUJE NIE BRAK KRYZYSÓW, TYLKO ICH PRZEZWYCIĘŻANIE!

Wtedy czują największą satysfakcję. W dzisiejszym pędzie życia, z nadmiaru obowiązków, wszyscy potrzebujemy drugiej osoby, która pozwoli zrozumieć nasze emocje, zachowania, pozwoli na stworzenie naszego indywidualnego planu na nowe ,”Ja”. Nie odkładaj tego na później, bo może właśnie ta chwila jest dla Ciebie najlepsza.

Autor: Karolina Szomborg