Wyzwanie!!! :)

10/04/2020
Posted in e-Zajęcia
10/04/2020 alicja


WDZIĘCZNOŚĆ JEST JAK MAGNES. IM BARDZIEJ WDZIĘCZNY JESTEŚ, TYM WIĘCEJ MASZ RZECZY, ZA KTÓRE MOŻESZ BYĆ WDZIĘCZNY. ?
IYANLA VANZANT

Za co warto być wdzięcznym w naszym życiu? Czy w ogóle warto pamiętać o wdzięczności?
Zastanawialiście się nad tym?

Praktykowanie wdzięczności może być wyzwaniem! 🙂
Mimo, że doświadczamy w życiu wielu rzeczy, które są piękne i ważne, często nie umiemy za nie dziękować. Pamiętaj, że im częściej wyrażamy wdzięczność za to, co mamy, tym lepiej się czujemy psychicznie i fizycznie. Kiedy koncertujemy się na wyrażaniu wdzięczności przyciągamy pozytywne doświadczenia w życiu. Doceniamy to co mamy i cieszy się tym. Daje nam to radość i satysfakcję. Łatwiej nam jest opanować gniew i pogodzić się z bolesnymi doznaniami. Bycie wdzięcznym może też łagodzić nasz stres i zwiększyć naszą energię do życia. Łatwiej nam wyzbyć się negatywnych emocji, wybaczać i budować lepsze relacje z innymi ludźmi.

Bycie wdzięcznym jest nawykiem, którego powinniśmy się nauczyć i używać w codziennym życiu. Umiejętność doceniania tego co jest wokół nas jest niezwykle cenna i pozwala nam być bardziej zadowolonym z naszego życia. Wdzięczność wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, a według niektórych prowadzonych w tym zakresie badań, potrafi zwiększyć nasze poczucie szczęścia w życiu nawet o 25%. Praktykowanie wdzięczności nie zawsze jest łatwe. Czasem w natłoku codziennych spraw, wielu sytuacji stresowych zapominamy o docenianiu tego co mamy. Szybko też przyzwyczajamy się to tego co już posiadamy i po prostu nie doceniamy wielu spraw. Jeśli chcesz być w życiu bardziej szczęśliwy pamiętaj o wdzięczności. Praktykując i odczuwając wdzięczność zaczniesz dostrzegać i doceniać to co jest pozytywne.

A według Ciebie za co możemy być wdzięczni? Pomyśl przez okres świąteczny, każdego dnia o jednej rzeczy za którą jesteś wdzięczny. Zapisz tą myśl na kartce. W ten sposób stworzysz listę spraw cennych w życiu, do której możesz zajrzeć gdy Twój nastrój ulegnie pogorszeniu.
Jeśli chcesz czuć się lepiej na co dzień, ćwicz zapisywanie, za co jesteś wdzięczny w życiu każdego dnia, przez cały okres pobytu w domu. Po powrocie na zajęciach podzielimy się dobrymi myślami:)!
Ja np. dzisiaj po przebudzeniu pomyślałam, że wdzięczna jestem za słonce za oknem i za to, że mam pracę:). A Wy? Pomyślcie! Zachęcam Was bardzo mocno do tego! 🙂
z pozdrowieniami,
Alicja Lonty

WDZIĘCZNOŚĆ JEST JAK MAGNES. IM BARDZIEJ WDZIĘCZNY JESTEŚ, TYM WIĘCEJ MASZ RZECZY, ZA KTÓRE MOŻESZ BYĆ WDZIĘCZNY. ?
IYANLA VANZANT