KWIATY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

11/12/2020
Posted in e-Zajęcia
11/12/2020 Asia

Doniczkowe kwiaty na Boże Narodzenie. Jest wiele kwiatów ,które możecie kupić na Święta Bożego Narodzenia. Oczywiście najbardziej znanym jest tzw. Poinsecja czyli popularna gwiazda betlejemska lub wilczomlecz zwyczajny. Należy do ogromnej rodziny wilczomleczowatych (Euphorbiaceae), liczącej około 2 tys. gatunków. Kwiat ten może z powodzeniem zastąpić stroik świąteczny. Najczęściej występuje w kolorze czerwonym, różowym, i białym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto kilka pomysłów na kwiaty świąteczne ,którymi możecie udekorować dom i z pewnością będą się wszystkim kojarzyć z zimą i Bożym Narodzeniem.

Anturium- Bardzo elegancka, szykowna roślina, która nie wymaga w zasadzie specjalnej oprawy. Dobra do klasycznych ale i  nowoczesnych wnętrz i aranżacji.

Cyklamen- to jedne z najpopularniejszych kwiatów w okresie zimowym. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w wersji miniaturowej. Proste w uprawie o niewielkich wymaganiach.

Kalanchoe ? popularna i banalna w uprawie roślina doniczkowa. Urośnie niemal wszędzie pod warunkiem, że zapewnimy jej sporo światła . Dostępna w różnych wariantach kolorystycznych od karminu poprzez pomarańcz, po biel. Używana bardzo często jako element kompozycji, a nawet stroików. I takie zastosowanie i ja lubię najbardziej.

Grudnik-kaktus bożonarodzeniowy, to epifit czyli roślina żyjąca na konarach drzew w tropikalnych lasach półkuli południowej. To także jeden z symboli naszych, polskich Świąt Bożego Narodzenia.

Obojętnie, którego kwiatka wybierzecie z pewnością będzie on się wszystkim kojarzyć się ze świętami. Jeżeli ktoś z was zdecyduje się na wykonanie stroika z którąś z roślinek. Proszę przyślijcie zdjęcia swoich kompozycji. Jestem ciekawa jak wam wyjdą .

Pozdrawiam i życzę miłej pracy.