Szukając równowagi w niepewnych czasach

10/04/2020
Posted in Aktualności
10/04/2020 admin

Nie pozwól, aby lęk i strach decydował o twoim dniu dzisiejszym. Ciesz się tym, że możesz poświęcić czas sobie i swoim najbliższym. 

Wstajemy rano, wielu z nas zaczyna dzień włączając telefon, komputer, telewizor.  Słyszysz niepokojące wieści, informacje o kolejnych zachorowaniach. Im dłużej oglądasz i skupiasz się na tych wiadomościach wzmaga się u Ciebie napięcie emocjonalne oraz poczucie bezsilności. Myślę, że warto dla naszego komfortu uświadomić sobie, że istnieją rzeczy, na które nie mamy wpływu.  Jak odnaleźć równowagę w tym czasie pełnym pytań, niepokoju? Jak utrzymać równowagę psychiczną, aby uniknąć stanu obniżonego nastroju czy nerwowości? Zacznijmy od ułożenia planu dnia i sprecyzujmy nasze zadania na dziś. Pamiętaj jednak, aby oprócz codziennych obowiązków domowych oraz działań związanych z praca zawodową znaleźć czas i przestrzeń na relaks i swoje zdrowie psychiczne.

Znajdź czas na „domową terapię duchową”. Co można zrobić w ramach tej terapii?

Odpowiedź na to pytanie zależy to od tego, co powodowało u Ciebie niwelowane napięcie emocjonalne i co sprawia ci po prostu przyjemność. Jeśli dotychczas był to ruch ćwiczenia?zagospodaruj sobie kącik w domu, który będzie Twoją osobistą ,,domową siłownią”, połóż matę i ćwicz, tańcz ze specjalistami on-line, ukazuje się wiele filmików na ten temat. Może odprężają Ciebie prace plastyczne, teraz masz czas na swoją kreatywność. Jeśli natomiast potrzebujesz wsparcia psychologicznego i chcesz popracować nad swoim życiem wewnętrznym, pamiętaj, że na infoliniach czekają na Ciebie psychologowie i psychoterapeuci, którzy pomogą ci zrozumieć wszystko, co Cię nurtuje.

Zastanów się czy tez w ramach odprężenia nie potrzebujesz w spokoju spędzić czas z samym sobą? Może ciągle odwlekałeś czas na naukę medytacji czy też jogi? Teraz na to jest właściwy moment i przestrzeń, bo nic Ciebie nie goni. Często narzekasz, że nie masz czasu dla swoich bliskich i domowników? Teraz masz czas dla nich, wykorzystaj go konstruktywnie i naciesz się tą chwilą! Macie czas na wspólną zabawę i gry planszówki :))

Tylko pamiętaj zawsze daj sobie godzinkę na czas tylko dla siebie: na medytacje, ćwiczenia czy też rozmową z terapeutą. Twoje zdrowie psychiczne jest równie ważne jak fizyczne. Pamiętaj tym samym, aby każdy dzień był wyjątkowy i realizowany z pasją! :))
 
Autor: Karolina Szomborg